Leasing pracowniczy - wynajem pracowników, Warszawa

Nasza firma SzafirIA Group działająca m.in. w Warszawie i innych miastach w Polsce przejmuje na siebie odpowiedzialność za pośredniczenie w procesie wynajmu pracowników między przedsiębiorstwami. Podmioty gospodarcze zainteresowane pozyskaniem dodatkowego personelu na ściśle określony czas mogą liczyć na naszą rzetelną i profesjonalną pomoc w doborze odpowiednich kadr oraz załatwieniu wszystkich formalności związanych z wypożyczeniem.

Należy mieć świadomość, że udostępnianie innym pracodawcom robotników fizycznych, a także specjalistów z różnych dziedzin zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę w jednym zakładzie możliwe jest tylko za pisemną zgodą wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie stron. Istotne jest również wcześniejsze ustalenie reguł współpracy z nowym szefem, w tym przede wszystkim warunków płacowych oraz zakresu obowiązków przypadających w udziale pracownikom zwerbowanym na drodze wynajmu. Jako doświadczeni profesjonaliści pomożemy Państwu w załatwieniu wszystkich wymienionych powyżej kwestii.

Wypożyczanie pracowników – zalety rozwiązania

Leasing pracowniczy uznaje się za bardzo korzystne rozwiązanie z wielu powodów. Przede wszystkim dzięki niemu można w szybki i prosty sposób uzupełnić nawet kilkadziesiąt wakatów na różnych stanowiskach. Wynajem pracowników za pośrednictwem naszej agencji z Warszawy i innych miejscowości pozwala przedsiębiorcom na zaoszczędzenie czasu oraz wydatków potrzebnych na przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego oraz przeszkolenie zatrudnionych osób w ramach przygotowania ich do przejęcia odpowiedzialności za realizację określonych zadań. Na wypożyczenie personelu z innych organizacji najczęściej decydują się właściciele firm borykających się z problemem braków kadrowych, niekorzystnie oddziałującym także na realną możliwość podejmowania się rozmaitych projektów oraz ich terminowej realizacji.

Czas wynajmu pracowników zależy od indywidualnych ustaleń między stronami. Może to być okres od paru miesięcy do nawet kilku lat. W razie dłuższej absencji wypożyczonego robotnika spowodowanej na przykład przyczynami zdrowotnymi zobowiązujemy się do zapewnienia zastępstwa za daną osobę.

Ile kosztuje wynajem pracownika?

Planują Państwo wynajem pracowników? Z pewnością jedną z najistotniejszych kwestii są koszty całego przedsięwzięcia. Firmy pozyskujące w ten sposób nowe kadry mogą liczyć na znaczące oszczędności. W tych okolicznościach nie ma bowiem konieczności ponoszenia wydatków na rekrutację kadr oraz jej szkolenia. Z kolei z punktu widzenia dotychczasowego pracodawcy utrzymanie podwładnego oddelegowanego do zatrudnienia w innej organizacji jest relatywnie tanie. Wszelkie opłaty związane z odprowadzaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne oraz zaliczek podatkowych przechodzą bowiem na podmiot wypożyczający kadry.

Ceny wynajmu pracowników za pośrednictwem naszej agencji działającej m.in. w Warszawie zależą od różnych czynników. Zwykle zalicza się do nich kwalifikacje i doświadczenie kadr roboczych, a także lokalizację miejsca pracy. Marża zwykle oscyluje na poziomie od kilku do kilkunastu procent.