Leasing pracowniczy - wynajem pracowników, Poznań

Prowadzona przez nas firma SzafirIA Group zajmuje się m.in. kompleksowym załatwianiem różnego rodzaju formalności związanych z wynajmem pracowników. Ofertę swoich usług kierujemy do przedsiębiorców z Poznania i innych miejscowości. Na ich zlecenie wyszukujemy osoby dysponujące odpowiednią do objęcia danego stanowiska wiedzą i kwalifikacjami. Następnie pośredniczymy w zawarciu umowy pomiędzy stronami – w tym przypadku są to dotychczasowy i przyszły pracodawca, a także podwładny pierwszego z nich. W ramach trójstronnej współpracy robotnik zobowiązuje się do czasowego przejęcia określonych obowiązków służbowych w firmie innej niż macierzysta (w tym czasie pozostaje on na urlopie bezpłatnym w swoim pierwotnym miejscu pracy).

Z możliwości oferowanych przez tzw. leasing pracowniczy z reguły decydują się skorzystać przedsiębiorcy zainteresowani zatrudnieniem kadr do wykonywania zadań o charakterze sezonowym i okresowym. Wynajem pracowników świetnie sprawdza się również w sytuacji, gdy terminowa realizacja danego zlecenia jest niemożliwa bez dodatkowego wsparcia lub też za wykonanie określonej pracy odpowiada osoba znajdująca się od dłuższego czasu na urlopie (np. zdrowotnym).

Trzeba mieć świadomość, że outsourcing personelu jest rozwiązaniem o charakterze doraźnym. Po upływie ściśle określonego w umowie terminu wypożyczony specjalista staje się na powrót członkiem załogi w swoim wcześniejszym miejscu pracy.

Wynajem pracowników – zalety

Warto mieć świadomość, że wynajem pracowników to bardzo korzystna opcja dla przedsiębiorców, Dzięki niemu dochodzi do znacznego zmniejszenia wydatków na utrzymanie działu kadr, kompleksowe przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego oraz zatrudnianie kolejnych osób w oparciu o umowę o pracę na czas określony lub nieokreślony. W naszej agencji w Poznaniu bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby i wymagania klientów biznesowych korzystających ze świadczonej przez nią pomocy. W razie konieczności właściciele firm mogą bez większych trudności zrezygnować z wynajmu pracowników np. wówczas, gdy zlecone im zadanie zostanie w całości sfinalizowane. W zależności od indywidualnych ustaleń między stronami dana osoba zostaje oddelegowana do wykonywania podobnych lub zupełnie odmiennych zadań niż te dotychczas przez nią realizowane. Wypłacana pensja również może mieć inną niż dotychczasowa wysokość.

Za wynajem pracowników pobieramy stosunkowo niską prowizję. Jej wysokość zależy od kwoty wynagrodzenia zatrudnionego, stanowiąc zazwyczaj od kilku do kilkunastu procent wspomnianej sumy. Co istotne, nowy pracodawca zazwyczaj jest zwolniony z konieczności opłacania składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne za oddelegowanego do realizacji określonych zobowiązań służbowych robotnika.

Jeśli zatem interesuje Państwa tanio i sprawnie przeprowadzona rekrutacja oraz wynajem pracowników z Poznania i innych miejscowości, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jesteśmy przekonani, że usługi pośrednictwa pracy świadczone przez firmę SzafirIA Group doskonale spełnią wszystkie pokładane w nich oczekiwania oraz wymagania.